Nasza siedziba

Główna siedziba AMB ENERGIA mieści się w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej 39A. Centrum operacyjne AMB ENERGIA ma swoją siedzibę w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w historycznej fabryce Ludwika Grohmana przy ulicy ul. ks. Tymienieckiego 22G w Łodzi.

Warszawa, Domaniewska 39A

Kamienica pochodzi z początku XX wieku, a kilka lat temu została starannie odrestaurowana, zgodnie z projektem pracowni Anny Rostowskiej. Budynek zaskakuje bogactwem detali i dekoracji, pod jednym z wykuszy widnieje podpis architektów Wacława Heppena i Józefa Napoleona Czerwińskiego wraz z datą budowy - 1911. Biuro zdobią prace Anny Sadowskiej, Absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie a także Karoliny Wojdyły, Absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Łódź, ul. ks. Tymienieckiego 22G

Pofabryczny zespół budynków dawnej fabryki Ludwika Grohmana z XIX wieku i wpisany do rejestru zabytków. Fabryka przeszła pełną rewitalizację i została oddane do użytku w roku 2013. Ozdobą kompleksu budynków jest wieża ciśnień. Jej wnętrze to zaledwie 36 m kw., więc projektanci zdecydowali się nie robić w niej schodów. Klatka schodowa jest na zewnątrz. Na zewnątrz jest także przeszklona winda z widokiem na cały teren strefy ekonomicznej. Z lewej strony kompleksu znajduje się budynek, który pierwotnie miał być kotłownią dla zakładów, jednak wybuch drugiej wojny światowej przerwał budowę i pozostały tylko trzy z ośmiu przęseł. Projektanci dotarli do oryginalnych planów i odbudowali kotłownię tak, jak chcieli tego właściciele przed wojną.

 

Bądź na bieżąco. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Zamawiając newsletter akceptuję Politykę Prywatności Grupy AMB ENERGIA S.A.